MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 9612387
*
nr 961 2387
Stolar
3 st, design: Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Edsbynverken, 1950-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2015
kl 18:07:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 22:27:52
1
500 kr
11/5 08:24:02
2
600 kr
11/5 10:53:20
1
Vinnande bud
- Tema
11 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edsbynverken ilmari tapiovaara karmstol karmstolar stol stolar
-
8038 Barstolar
2 st, höj- & sänkbara. Längd: 55 cm. Djup: 50 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:48
-
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:10
-
9283 Fällstolar
3 st, trä
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:14
-
9121 Fällstolar
4 st, plåt
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
9394 Fåtölj
+ kudde, 1940-tal, Jofef Frank textil, "Anakreon"
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:07
-
9069 Fåtölj
Bolia, modell Vitesse, svart skinn, kromad benstäl..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:28
*
Stolar
Läs mer om 50/60-tal
nr 961 2387
Stolar
3 st, design: Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Edsbynverken, 1950-tal
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/5 22:27:52 | 1 | 500 kr |
11/5 08:24:02 | 2 | 600 kr |
11/5 10:53:20 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
11 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edsbynverken ilmari tapiovaara karmstol karmstolar stol stolar
-
8038 Barstolar
2 st, höj- & sänkbara. Längd: 55 cm. Djup: 50 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:48 -
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:10 -
9283 Fällstolar
3 st, trä
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:14
-
9121 Fällstolar
4 st, plåt
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47 -
9394 Fåtölj
+ kudde, 1940-tal, Jofef Frank textil, "Anakreon"
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:07 -
9069 Fåtölj
Bolia, modell Vitesse, svart skinn, kromad benstäl..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:28